Teknoloji

10TB’lık diskler satışa çıktı

Seagate, dahili disk portföyündeki tüm ürünlerinin kapasitelerini 10TB’a kadar artırdı ve bu yeni 10TB’lık diskleri Türkiye’de satışa sundu. Konuyla ilgili düzenlenen etkinlikte konuşan Seagate Türkiye Yöneticisi İlknur Baydak, bilgisayarlar için BarraCuda ve FireCuda, NAS sistemleri için IronWolf, görüntüleme ve video kayıt sistemleri için de SkyHawk güvenlik disklerini kapsayan Guardian Serisi’nin farklı kullanım alanlarının üretimde göz önünde bulundurulduğunu söyledi. Baydak, 10TB’lık kapasiteye ulaşan yeni disklerle kişisel ve kurumsal dijital veriyi muhafaza etmenin ve yönetmenin kolaylaşacağını, yeni disklerin kapasitelerinin dışında, özelliklerinin ve hızının da avantaj oluşturacağını ifade etti.

“Maalesef henüz her veriyi saklayamayacağımızın farkında değiliz. Bu yüzden hem bireysel hem kurumsal kullanıcılara veri diyeti önermeye başladık” yorumunu yapan Baydak, yakın gelecekte özellikle kurumların bu diyet programını uygulamak zorunda kalacağına işaret etti. Şu an için Seagate BarraCuda Pro ve IronWolf Pro diskleri için 2 yıl ücretsiz veri kurtarma hizmeti vereceklerini belirten Baydak, bu hizmet sayesinde diskin içinde yer alan verilerin mekanik bir arıza ya da herhangi bir kazaya karşı güvence altına alınacağına işaret etti.

Seagate’in dizüstü ve masaüstü bilgisayar için geliştirdiği BarraCuda ve FireCuda diskleri, 2,5 ve 3,5 inç olmak üzere iki farklı boyutta satışa sunuluyor. FireCuda ise Seagate’in hibrit diski. Sabit disk ve SSD’nin bir araya gelmesiyle (HDD+SDD=SSHD) oluşan disk, flash teknolojisi sayesinde hızlı performans sergiliyor. NAS çözümleri için üretilen IronWolf diski, çoklu sürücü sistemlerinde titreşimi azaltmak için RV (döngüsel titreşim) sensörlerine sahip. Bu sensörler, NAS sistemlerinin performansını ve ömrünü artırıyor. Gelişmiş güç yönetimi ile enerji tasarrufu sağlayan disk, 3,5 inç boyutlarında. Yıllık 180TB’lık iş yükü oranı sunan IronWolf’un 1TB’dan 10TB’a kadar kapasite seçenekleri mevcut. Bu disk 1 ila 8 yuvalı NAS’larda kullanılabiliyor. 7/24 izleme ortamları için ideal hale getirilen SkyHawk diskler, 64 adet HD kamerayı destekleyen bir yapıya sahip. Diskin 1TB’dan 10TB’a kadar kapasite seçenekleri var.

Kaynak : www.bthaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir